Mama i Maluszek - Antykolkowe butelki Canpol Babies.

Cześć Dziewczyny.

Mamy czwartek więc jak zwykle zapraszam Was na post z serii Mama i Maluszek. Dziś zajmiemy się tematem butelek, które w pewnym etapie naszego macierzyństwa będziemy musiały używać. Jakiś czas temu firma Canpol Babies ogłosiła nabór do testów zestawu trzech antykolkowych butelek. Pomyślałam, że fajnie byłoby je wypróbować, więc wysłałam zgłoszenie i tym sposobem dotarła do mnie paczka z produktami. Dziś przyjrzymy się im dokładniej.


Najnowsze butelki firmy Canpol Babies produkowane są z polipropylenu, czyli plastiku o bardzo wysokiej jakości, który spełnia wszelkie normy jakości. Ich głównym zadaniem jest ochrona naszych Maleństw przed zasysaniem powietrza, które prowadzi do bolesnych kolek poprzez specjalnie skonstruowane zawory antykolkowe, które pomagają w odpowietrzaniu smoczka.


Butelki pochodzą z serii " Owocowej ", w skład której wchodzą produkty dedykowane dla chłopców w kolorze niebieskim ( Blue Boy ), dziewczynek w kolorze czerwonym ( Cherry Girl ) oraz neutralne, w kolorze zielonym ( Sugar Baby ). Oprócz butelek w ofercie marki możecie znaleźć również smoczki, śliniaczki czy łańcuszki.

Do wyboru mamy trzy rodzaje butelek : 

- o pojemności 120 ml przeznaczona dla dzieci od pierwszych dni życia- o pojemności 240 ml przeznaczona dla dzieci od 3 miesiąca życia- o pojemności 300 ml przeznaczona dl dzieci od 12 miesiąca życiaCechą charakterystyczną butelek jest ich wykonanie bez zawartości BPA czyli organicznego związku chemicznego z grupy fenoli, który może być bardzo szkodliwy dla zdrowia naszych maluchów. Przy wyborze butelek koniecznie zwracajcie uwagę na oznaczenia !

Każda z butelek znajduje się kartonowym opakowaniu ze wszelkimi niezbędnymi informacjami.Warto zaznaczyć, że standardowo każda butelka wyposażona jest w smoczek odpowiedni dla przedziału 3-6 miesięcy, więc jeśli planujecie używać je wcześniej warto wymienić smoczek na odpowiedni dla wieku Maleństwa. Smoczki bez problemu kupicie w niewielkiej cenie na tym samym stanowisku gdzie butelki.

Kształt smoczka jest tak zaprojektowany by przypominał anatomiczną budowę piersi mamy, co zdecydowanie ułatwia karmienie mamą stosującym karmienie mieszane.


Ceny butelek :

- pojemność 120 ml około 13 zł.
-pojemność 240 ml około 19 zł.
-pojemność 300 ml około 25 zł.

Ceny wahają się w zależności od miejsca zakupu i mogą się minimalnie od siebie różnić.

Moja opinia.

Póki co używam butelki najmniejszej, o pojemności 120 ml. Do przepajania lub ewentualnego podania koperku, gdyż moje Maleństwo karmione jest piersią.

Przede wszystkim bardzo podoba mi się szata graficzna butelek. Uważam, że są po prostu ładne i z pewnością zachęca to do ich zakupu. Podoba mi się również kolorystyka i podział na butelki dla chłopców i dziewczynek. Za to ogromny plus.

Jeżeli chodzi o techniczne sprawy : butelka dzięki swojemu kształtowi jest stabilna w ręku, można łatwo utrzymać ją w czystości, a dzięki wyraźnej miarce przygotowywanie pokarmu jest bardzo proste.

Moje dziecko od razu " złapało " kształt smoczka, już przy pierwszym użyciu. Nie było żadnego problemu z przejścia z piersi na butelkę. ( zaznaczam jednak, że nie stosujemy jej regularnie ze względu na karmienie piersią ).

Podczas ssania smoczek zasysa się do środka, więc od czasu do czasu trzeba wyciągnąć butelkę z buzi dziecka i " napowietrzyć " smoczek ponownie. Nie zauważyłam występowania kolek po zastosowaniu butelki .


Generalnie jesteśmy bardzo zadowoleni z tych produktów, uważam, że są świetnej jakości i bardzo korzystnej cenie. Śmiało mogę polecić je mamą, szczególnie tym, które szukają odpowiedniego produktu do karmienia mlekiem modyfikowanym :)

Więcej informacji.

Produkt otrzymałam w ramach testowania Blogosfery marki Canpol Babies.

6 komentarzy:

 1. Ja kupowałam mojemu maluchowi zawsze butelki Avent:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie znam się na butelkach, jeszcze nie mam potrzeby się tym interesować, ale powiem, że... ładne są :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Jestem na etapie kompletowania wyprawki, jednak kupie te z Aventu :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Też się nie znam, ale ładne:0. Kupiłabym na prezent jakiemuś maluszkowi:).

  OdpowiedzUsuń
 5. polecić mamom :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twój czas i komentarz - jeśli podoba Ci się tu na tyle, byś chciał wrócić - zapraszam do obserwowania i odwiedzenia mojej strony na facebooku.

W wolnej chwili na pewno odwiedzę Twój blog, nie musisz zostawiać osobnego linku :)

Copyright © Hushaaabye