Podrażnienia okolic intymnych - jak sobie radzić? Vuookoset Cotton - linia dla najbardziej wrażliwych.

Wrażliwość okolic intymnych jest kwestią bardzo indywidualną, niekiedy jednak zdarza się, że potrafi ona przysporzyć wielu nieprzyjemności i problemów. Są kobiety, które są niesamowicie mocno uwrażliwione na produkty do higieny intymnej, muszą dbać o skład swojej bielizny, wybierać najmniej ingerujące sposoby depilacji, ale także zwracać szczególną uwagę na to z czego wykonane są produkty używane w trakcie miesiączki. Jest to o tyle niekomfortowa sytuacja, że niestety w bardzo wielu przypadkach powoduje nieprzyjemności, czasami nawet zmiany chorobowe. Jeżeli więc należysz do grona kobiet, którym higiena intymna przysparza problemów to ten post jest dla Ciebie - dziś rozmawiamy o podpaskach i wkładkach marki Vuokkoset z linii Cotton (charakteryzuje się niebieskimi opakowaniami), które stworzone zostały właśnie dla osób, które borykają się z problemami podrażnień okolic intymnych. 


Vuokkoset Cotton - czym się charakteryzuje?

Oprócz tego, że serię Cotton poznacie po niebieskich opakowaniach warto zaznaczyć, że zostały stworzone i zaprojektowane nieco inaczej niż linia 100% BIO. Ich główną zaletą jest fakt, że górna warstwa wszystkich produktów Vuokkoset z linii Cotton została wykonana z miękkiej bawełny organicznej, dzięki czemu świetnie sprawdza się w kontakcie z wrażliwą skórą. Podpaski i wkładki mają swobodny przepływ, dzięki czemu skóra i sama okolica intymna ma stały dostęp do powietrza i nie jest dodatkowo narażana na problemy. To właśnie sprawia, że jest wyjątkowa w przypadku osób ze skłonnością do podrażnień, alergii czy nadwrażliwości na innego rodzaju materiały. Warto również wiedzieć, że Vuokkoset Cotton to pierwsza linia produktów do higieny intymnych wyróżniona oznaczeniami Allergy, Skin and Asthma Federation, co jest tylko potwierdzeniem, że to naprawdę fantastyczny wybór dla wielu z nas.

Spójrzcie na dokładną budowę podpasek z linii Cotton: 

1. Górna powierzchnia z miękkiej bawełny organicznej gwarantuje poczucie komfortu i pozwala skórze oddychać.

2.Dodatkowa warstwa pośrednia rozprowadza równolegle wilgoć po całym wnętrzu podpaski.

3. Naturalna pulpa roślinna pełniąca rolę chłonącą pochodzi z fińskich lasów.

4. Wytrzymała spodnia warstwa zapobiega przeciekaniu podpaski.Co wchodzi w skład linii Cotton?

Linia Cotton to cztery rodzaje produktów, które można dobrać do siebie według indywidualnych potrzeb. Są to:

- chłonne i oddychające wkładki higieniczne

- podpaski z bawełną organiczną bez skrzydełek (wersja NORMAL)

- podpaski z bawełną organiczną ze skrzydełkami (wersja NORMAL WINGS)

- podpaski z bawełną organiczną ze skrzydełkami o zwiększonej chłonności do stosowania na noc (wersja NIGHT WINGS)

Warto również wspomnieć, że ich ceny nie odbiegają od pozostałych produktów marki Vuokkoset, a dostać je możecie w pełnej kresie np. w sklepie Ekodrogeria (pamiętajcie o stałym rabacie10% na zakupy w tym sklepie na hasło: rabatJustyny). Co ciekawe często można je złapać znacznie taniej niż w przypadku linii 100% Bio i to o kilka złotych. Jest więc to rozwiązanie nie dość, że bezpieczne to jeszcze bardzo ekonomiczne.


Podrażnienia okolic intymnych - jak sobie radzić?

Jako że zahaczyłam już bezpośrednio o temat problemów natury intymnej, chciałabym powiedzieć Wam również jak należałoby na nie reagować w domowych warunkach. Oczywiście podkreślam tu mocno, że w momencie, gdy podrażnienia przeradzają się w stany chorobowe niezbędna jest wizyta u dobrego ginekologa, a dopiero potem dbałość o pozostałe kwestie. Żeby jednak nie dopuszczać do rozwoju i złagodzić ewentualne podrażnienia warto na co dzień wdrożyć kilka nawyków, które Wam to ułatwią i z pewnością przyniosą ulgę:

- stosuj płyny do higieny intymnej o maksymalnie jak najdelikatniejszym, nieperfumowanym składzie z delikatnymi konserwantami, szukaj w nich łagodzących i nawilżających składników takich jak kwas mlekowy, gliceryna, naturalne olejki czy serwatka

- zwracaj uwagę na skład swojej bielizny, wybieraj majtki bawełniane najlepiej niebielone chlorem, pamiętaj, że materiały poliestrowe albo z dodatkiem akrylu czy elastyny w ogromnej mierze narażają Cię na podrażnienia

- dbaj o higienę akcesoriów, które służą Ci do depilacji, jeśli korzystasz z maszynki dezynfekuj ja przed każdym użyciem, rozważ również depilację laserową, która po czasie pozwoli Ci się pozbyć problemu włosków raz na zawsze, jeżeli korzystasz z maszynki depilację wykonuj z włosem, a nie pod włos

- regularnie nawilżaj skórę po depilacji produktami o intensywnym działaniu odżywczym i regenerującym, nawet do kilku razy dziennie

- staraj się nie nosić zbyt obcisłych spodni ( ma to ogromne znaczenie dla przepływu powietrza)

- wybieraj podpaski i wkładki z organicznej bawełny z odpowiednimi certyfikatami czyt. produkty takie, jakie pokazuję chociażby w tym wpisie

- unikaj gorących kąpieli i moczenia swojego ciała w produktach mocno pieniących - solom do kąpieli i sztucznym dodatkom mówimy zdecydowane NIE

- pokochaj nasiadówki z ziół np. pokrzywy i rumianku czy kory dębu, które w bardzo szybkim czasie przyniosą Ci ulgę

- regularnie chodź do ginekologa, który będzie sprawdzał w jakiej kondycji jest Twoja okolica intymna

- nigdy nie bagatelizuj objawów chorobowych takich jak uproczywy świąd, zaczerwienienie, upławy, nieprzyjemny zapach, zmieniony kolor śluzu (poza normalnymi wahaniami cyklu miesiączkowego)

Pamiętajcie, że prewencja jest zawsze najważniejsza.


Składniki w podpaskach i wkładkach, których musisz kategorycznie unikać

Jeżeli należysz do grupy kobiet, które realnie wykazują nadwrażliwość na produkty higieniczne musisz zapamiętać, że istnieje pewna gama składników w ich składach, które mogą powodować problemy. Zaliczamy do nich:

- dioksyny (pochodne chloru), które są substancjami rakotwórczymi, a które masowo używa się do wybielania mieszanek bawełny i jedwabiu, czyli głównych komponentów podpasek i tamponów. Chemiczne wybielanie materiałów służy tylko i wyłącznie estetyce produktów - naturalna bawełna, czy jedwab mają odcienie od jasnobeżowego do jasnobrązowego i żeby produkt wizualnie wyglądał korzystniej, tj. był biały i kojarzył się z czystością, producenci używają w tym celu właśnie pochodnych chloru.

- polietylen i polipropylen
, czyli powszechnie znany plastik, jest wykorzystywany głównie w podpaskach, które zagwarantować mają nieprzepuszczalność oraz zatrzymywanie krwi miesiączkowej w środku produktu. Abstrahując od kwestii ekologicznych, o których opowiem Wam za chwilę, należy pamiętać, że zarówno polietylen, jak i polipropylen w połączeniu z krwią miesiączkową oraz błonami śluzowymi tworzą bakterię, które wydzielają nieprzyjemny zapach. Rozwój tych bakterii powoduje również powstawanie infekcji dróg rodnych, a także układu moczowego, a przy tym wszelkie odparzenia, alergie i podrażnienia okolic intymnych. Stosowanie plastikowych tworzyw w podpaskach sprawia, że przestrzeń intymna odesperowana jest od przepływu powietrza, przez co zarówno okolica intymna, jak i skóra narażone są na zatrzymywanie ogromnej ilości bakterii w środku, rozwoju infekcji i przede wszystkim bolesnych otarć i zapaleń powierzchni na skórze.

- silikon i pochodne ropy naftowej, które wykorzystuje się w przemyśle produktów do higieny intymnej głównie w celu zwiększenia ich wchłanialności i zdolności do zatrzymywania krwi w środku podpaski lub tamponu.

- sztuczne barwniki i substancje perfumujące, które oczywiście dodawane są po to, by teoretycznie zwiększyć komfort, zniwelować nieprzyjemne zapachy, a przy tym skusić klientkę ładnym, wizualnym wyglądem. Zarówno sztuczne barwniki, jak i komponenty zapachowe są silnymi alergenami i przyczyniają się do rozwoju infekcji, alergii i stanów zapalnych.

Generalnie z własnego doświadczenia powiem Wam, że im więcej barwnych obietnic producenta o wchłanianiu, pięknym zapachu, zatrzymywaniu krwi miesiączkowej i innych tego typu udogodnień tym gorszy skład i szybsza droga do podrażnień. To właśnie dlatego stawiam na markę VUOKKOSET.

Każda z nas jest taka sama

Każda z nas miesiączkuje bądź miesiączkowała. Każda z nas na pewnym etapie swojego życia spotkała bądź spotka się z problemami podrażnienia okolicy intymnej. Każda z nas stara się utrzymać możliwie jak najlepszą higienę pochwy i jej okolicy. Każda z nas szuka dla siebie optymalnych rozwiązań by zawsze czuć się komfortowo i czysto. Każda z nas się myje i używa do tego specjalnych środków. Słowo "każda" jest więc kluczem do tego posta - w tej kwestii jesteśmy jednością i dopóki nie zaczniemy przełamywać tego tematu publicznie nie będziemy znać rozwiązań na nurtujące nas problemy. Masz je, prawda? Ja też. I nie wstydźmy się o tym mówić.

Komentarze

instagram @hushaaabye

Copyright © Hushaaabye