Najlepsze, naturalne składniki przeciwzmarszczkowe - TOP 5

 Najlepsze, naturalne składniki przeciwzmarszczkowe - Bakuchiol 

INCI: Bakuchiol

Nazywany jest po prostu roślinnym retinolem zważywszy na swoje działanie. Jest swego rodzaju bio-zamiennikiem dla tradycyjnej postaci retinolu, ponieważ wykazuje niemalże takie same (a w pewnych obszarach nawet lepsze) działanie, a przy tym jest znacznie delikatniejszy w swej biologicznej formie otwierając swoje możliwości na osoby ze skórami wrażliwymi. 

Pozyskiwany jest z nasion i z liści roślin Psoralea Corylifolia (Babći). Jego nazwa pochodzi od rodzimego określenia tej rośliny - Bakuchi i tak naprawdę znana jest od wieków szczególnie na terenach Dalekiego Wschodu np. w Indiach. Jest też stosunkowo popularnym składnikiem w ajurwerdzie. Nie jest to zatem żadne nowoczesne i innowacyjne odkrycie, a raczej powrót do korzeni i wykorzystania jego potencjału, czego przykładem jest właśnie obecny BOOOM na rynku europejskim. Na masową skalę w produkcji kosmetyków BAKUCHIOL został wykorzystywany już w 2007 roku.

Bakuchiol działa przede wszystkim:
 • przeciwstarzeniowo
 • odblokowująco na pory i regulująco na poziom wydzielanego sebum
 • antybakteryjnie
 • złuszczająco
 • normalizująco
 • rozjaśniająco i redukująco na przebarwienia 
... a tym samym jest idealny do stosowania przez osoby ze skórami tłustymi, mieszanymi, trądzikowymi, ale także poszarzałymi, dojrzałymi i ogólnie rzecz biorąc...problematycznymi. Co ciekawe w medycynie chińskiej stosowany jest również w celu złagodzenia objawów stanów zapalnych skóry takich jak egzema czy wykwity alergiczne.

Warto również wiedzieć, że w przeciwieństwie do tradycyjnego retiolu, BAKUCHIOL jest w pełni bezpieczny do stosowania w ciąży, przez osoby z nadreaktywnością skóry i z problemami dermatologicznymi. Nie ma absolutnie żadnych przeciwskazań do jego używania (z wyłączeniem oczywiście indywidualnych alergii), a przy tym nie powoduje fotouczulenia i kuracje z jego udziału nie wymagają zabezpieczenia skóry filtrami SPF.

Przykładowe kosmetyki z zawartością Bakuchiolu, które warto kupić:
Najlepsze, naturalne składniki przeciwzmarszczkowe - Resweratrol

INCI: Vitis Vinifera (Grape) Vine Extract

Jest to związek zaliczany do gamy polifenoli, który najobficiej występuje w rdestcie japońskm, a także w czerwonych winogronach. Należy do składników, które występują w formie suplementów diety, jednak przez wzgląd na swoje działanie jest również wykorzystywany w kosmetykach, ponieważ doskonale działa w obszarze komórkowym skóry. Jako składnik kosmetyczny powstaje w wyniku ekstrakcji z winogron Vitis Vinifera głównie z upraw w rejonie Bordeaux we Francji.

Resweratrol będący przedmiotem wielu badań naukowych został zakwalifikowany do jednych z najlepszych składników przeciwstarzeniowych, ponieważ jego działanie zamyka się aż w trzech etapach:

 • jest jednym z najbardziej efektywnych aktywatorów sirtuin, a co za tym idzie bezpośrednio wpływa na procesy naprawcze zachodzące w skórze a przy tym przedłuża ich żywotność
 • resweratrol bezpośrednio chroni nasze naturalne włókna kolagenowe i chroni przed utratą elastyczności
 • jest bardzo silnym antyoksydantem, dzięki czemu wspomaga bezpośrednią walkę z wolnymi rodnikami.

Naukowcy udowodnili, że jego regularne stosowanie na skórę w stężeniach od 5 do 6 % wyraźnie wygładza strukturę skóry, przedłuża trwałość biologiczną komórek, a przy tym zmniejsza zarówno ilość i głębokość zmarszczek w zaledwie kilka miesięcy.

Przykładowe kosmetyki z zawartością Resweratrolu, które warto kupić:Najlepsze, naturalne składniki przeciwzmarszczkowe - wyciąg z korzenia tarczycy bajkalskiej

INCI: Scutellaria Baicalensis Extract

Tarczyca bajkalska została doceniona przede wszystkim za swój niezwykle bogaty skład biologiczny. Roślina ta znana jest od setek lat i wykorzystywana na szeroką skalę głównie w krajach Wschodu np. w Rosji, Japonii czy Mongolii nie tylko jako składnik kosmetyczny, ale również leczniczy, który doskonale wpływa na organizm od środka. Wyciąg z korzenia tej rośliny nazywany jest bajkaliną, która jest niezwykle bogata w naturalne flawonoidy oraz diterpenoidy, które wykazują szereg dobroczynnych właściwości w kwestii pielęgnacji skóry. 

Warto wiedzieć, że bajkalina doskonale wpływa na procesy starzeniowe zachodzące w skórze - jest doskonałym antyoksydantem, działa przeciwzapalnie, rozjaśniająco i znakomicie działa na wszelkie podrażnienia. Jest również składnikiem idealnym w pielęgnacji skór alergicznych, ponieważ bajkalina ma silne działanie antyhistaminowe. W kwestii działania anti-age w krajach Wschodu uważana jest za sekret długowieczności, ponieważ wzmacnia naturalne włókna kolagenowe, chroni przed utratą elastyczności, a przy tym pobudza skórę do jej regeneracji. 

Przykładowe kosmetyki z zawartością ekstraktu z tarczycą bajkalską, które warto kupić:Najlepsze, naturalne składniki przeciwzmarszczkowe - olej z pestek opuncji figowej

INCI: Opuntia Ficus Indica Seed Oil

To obecnie najdroższy olej na świecie i jednocześnie najbardziej skuteczny i wartościowy jeśli chodzi o działanie przeciwzmarszczkowe. Charakteryzuje się wysoką zawartością witaminy E i 13 śladowych pierwiastków nie występujących w żadnej innej roślinie na świecie. Wykazuje niesamowicie silne działanie liftingujące, odmładzające i zwalczające wolne rodniki. Szacuje się, że swoją siłą przewyższa pięciokrotnie jeden z najbardziej odżywczych i popularnych olejków jakim jest argan.

Przez naukowców badających ten olej nazywany jest botoksem w butelce - działa wielokierunkowo na poziomie ujędrniania skóry i jej napinania. Wykazuje działanie rozjaśniające, uelastyczniające, spłycające zmarszczki, działa także silnie nawilżająco i odżywczo, a ponad to chroni przed działaniem czynników zewnętrznych i odbudowuję warstwę lipidową. Olej z opuncji figowej pozyskiwany jest z jej pestek, a prawdziwy, 100% i oryginalny powinien mieć odpowiedni certyfikat jakości, który będzie świadczył o tym, że powstał z pierwszego tłoczenia, jest nierafinowany i w pełni organiczny. Niestety jego wadą jest cena - 100% naturalny olej z opuncji figowej kosztuje około 160 zł. za 50 ml. ale do wyprodukowania 1 litra oleju potrzebnych jest aż milion pestek tej niesamowitej rośliny.

Olej z pestek opuncji figowej polecany jest dla cer:
 • dojrzałych
 • odwodnionych
 • suchych
 • podrażnionych
 • ze zmarszczkami
Przykładowe kosmetyki z zawartością ekstraktu z olejem z pestek opuncji figowej, które warto kupić:
Najlepsze, naturalne składniki przeciwzmarszczkowe - olej z kamelii japońskiej (olej tsubaki)

INCI: Camellia Japonica Seed Oil

To niezwykły olej pozyskiwany z z nasion kamelii japońskiej, odmiany specjalnego krzewu herbacianego o charakterystycznych kwiatach, które porastają wybrzeża Japonii. To właśnie tam odkryto jego niesamowite właściwości pielęgnacyjne i to Japonki pokochały go jako pierwsze za jego dobroczynne działanie. Co ciekawe dziś wraz z postępem badań naukowych i my wiemy na jego temat znacznie więcej. Biospectrum Life Science Institute, w skład którego wchodzą koreańscy naukowcy przeprowadzili szereg badań nad właściwościami oleju tsubaki, jednoznacznie kwalifikując go do naturalnych substancji o udowodnionym, efektywnym działaniu przeciwzmarszczkowym. 

Wnioski płynące z badań naukowych wspomnianego instytutu pozwoliły stwierdzić, że olej tsubaki wpływa bezpośrednio na procesy kolagenowe, działa silnie przeciwzapalnie, a przy tym wyraźnie zagęszcza skórę chroniąc ją przed rozpadem włókien kolagenowych. Co więcej dalsze badania potwierdziły również, że ten niesamowity składnik jest w stanie wpłynąć na owal twarzy, poziom ogólnej jędrności i opóźniać procesy starzeniowe również w przyszłości.

Przykładowe kosmetyki z zawartością ekstraktu z olejem tsubaki, które warto kupić:

Komentarze

instagram @hushaaabye

Copyright © Hushaaabye