Peeling kawitacyjny w domu - Xiaomi Inface.

Jestem niemalże pewna, że każda z Was kojarzy nazwę peelingu kawitacyjnego w mniej lub bardziej szczegółowym znaczeniu. Do tej pory zabiegi tego typu kojarzyły nam się z wizytami u profesjonalisty, natomiast dziś chciałabym Was przekonać, że przy zachowaniu odpowiednich zasad oraz małej inwestycji we własne urządzenie będziecie w stanie nie tylko zadbać o swoją skórę na profesjonalnym poziomie, ale przede wszystkim zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy. Jakiś czas temu w drogerii ezebra znalazłam czteropoziomowe urządzenie do peelingu kawitacyjnego marki Xiaomi i postanowiłam wypróbować je na sobie. Zanim jednak opowiem Wam o działaniu rozpocznijmy od podstaw i wyjaśnijmy sobie czym tak naprawdę jest peeling kawitacyjny.



Co to jest peeling kawitacyjny i czy mogę go wykonać samodzielnie?

Peeling kawitacyjny to specjalna metoda oczyszczania naszej skóry z martwego naskórka, która polega na zastosowaniu ultradźwiękowych wibracji, dzięki czemu zapewniacie sobie efekt wygładzenia, walczycie z nieestetycznymi rozszerzonymi porami, a przy tym pobudzacie skórę do naturalnej odnowy poprzez stymulację kolagenu. Warto przy tym zaznaczyć, że jest to zabieg bardzo delikatny, ale efektywny w swoim działaniu. Kawitacja to swego rodzaju zjawisko, do którego dochodzi na naszym naskórku - wilgotna skóra, która spotyka z falami ultradźwiękowymi tworzonymi przez urządzenie przechodzi przez proces tworzenia się mikroskopijnych pęcherzyków gazu, które wywołują zmianę ciśnienia i tym samym rozbijają wierzchnią warstwę martwego naskórka - często również o kawitacji mówi się, że to zjawisko gotowania zimnej wody. 

Efektem jest szybkie, dogłębne, a przy tym wyczuwalne niemalże natychmiastowo oczyszczenia i zmiękczenie skóry na naszej twarzy. Wbrew pozorom, mimo że sam proces wydaje się być dziwnym, fizycznym i skomplikowanym zjawiskiem, sam zabieg jest mega prosty i do wykonania w każdym domu bez potrzeby posiadania ogromnej wiedzy.



Jak wygląda zabieg peelingu kawitacyjnego w domu?

Tak naprawdę wystarczy, że zachowasz kilka podstawowych zasad i już możesz cieszyć się genialnym efektem na skórze i zaoszczędzonymi pieniędzmi. Oto, co należy zrobić, by prawidłowo wykonać peeling kawitacyjny w domu:

  • odpowiednio przygotuj skórę swojej twarzy tj. oczyść ją dokładnie z makijażu (płyn micelarny->żel myjący) i zwróć uwagę czy nie pozostały na niej jakieś zanieczyszczenia. Jest to niezwykle ważne!
  • pamiętaj, że przed każdym użyciem swojego peelingu specjalną, metalową szpatułkę należy odpowiednio zdezynfekować
  • przygotuj ciepłą wodę, ulubiony tonik lub hydrolat (moja ulubiona metoda) i zwilż swoją twarz, pamiętaj, że zjawisko kawitacji związane jest bezpośrednio z wilgocią, dlatego kiedy będziesz przesuwać się po poszczególnych partiach skóry, aplikuj wodę lub tonik ponownie, tak by mieć pewność, że tworzysz odpowiednie środowisko do procesu kawitacji
  • włącz urządzenie i wybierz odpowiedni dla siebie tryb (o tym za moment)
  • pod kątem 45 stopni przesuwaj urządzeniem po swojej skórze (zachowaj płynny ruch, to dość istotne) i zajmij się na początku konkretnym obszarem, by przejść do kolejnego. Można zacząć schematem - broda -> policzki -> nos -> czoło. Ruchy powinny być płynne, pewne, a przy tym zdecydowane - urządzenie powinno sunąć po skórze, nie należy zatrzymywać go np. w miejscach bardziej problematycznych, należy zachować stały ruch. Całość zabiegu na twarz nie powinna przekraczać 15 minut.
  • omijaj okolice oczu i ust
  • w trakcie zabiegu czystym wacikiem zdejmuj zanieczyszczenia z konkretnej partii skóry
  • po upływie odpowiedniego czasu, dokładnie umyj twarz żelem myjącym, stonizuj skórę raz jeszcze
  • nałóż maseczkę, ponieważ tak oczyszczona i przygotowana skóra dosłownie będzie spijać składniki aktywne z Twojego ulubionego kosmetyku, zauważysz jeszcze lepszy efekt działania swojej maseczki
  • powtarzaj zabieg raz w tygodniu jeśli masz cerę tłustą/mieszaną i problematyczną, lub raz na dwa tygodnie w przypadku cer suchych/wrażliwych 


Efekty domowego peelingu kawitacyjnego


To przede wszystkim niesamowite wygładzenie, oczyszczenie oraz zmiękczenie skóry. Oczywiście efekt jest zauważalny już po pierwszym zabiegu, ale żeby osiągnąć najlepsze wyniki peeling kawitacyjny należy stosować co najmniej przez kilka tygodni (w przypadku cer mocno zanieczyszczonych nawet do 12 zabiegów) - wtedy zauważycie, że skóra realnie zaczyna się zmieniać, jest jaśniejsza, pory są mniej widoczne, zaskórników jest znacznie mniej, a jej ogólna kondycja jest po prostu znacznie lepsza. Warto raz jeszcze zaznaczyć, że skóra po kawitacji dosłownie wypija nałożone później kosmetyki, dzięki czemu działają lepiej i efektywniej - i to też da się zauważyć.

Jak wybrać odpowiednie urządzenie?


Tak naprawdę nie musisz inwestować nie wiadomo ile pieniędzy, żeby zakupić dobrej jakości urządzenie - oczywiście ich przekrój rynkowy jest ogromny, ale jeśli kupujesz je wyłącznie na domowy użytek to naprawdę nie musisz płacić grubych setek złotówek. Dla siebie wybrałam propozycję od marki Xiaomi, którą widzicie na zdjęciach tego wpisu - jego cena w drogerii ezebra to zaledwie 129 zł. przy czym jeden zabieg peelingu kawitacyjnego w gabinecie potrafi kosztować właśnie tyle! Ważne jest, żeby nie kupować tego typu urządzeń od podejrzanych, nieznanych producentów i nie sprowadzać z Chin tzw. no name, ponieważ nigdy nie będziecie miały pewności w jaki sposób zastosowana technologia/albo jej brak i zwykły prototyp zadziała na Waszą skórę. W tej materii rekomenduję zatem... zdrowy rozsądek.



Xiaomi Inface Peeling kawitacyjny 

W ostatnim czasie zdecydowałam się na dwa urządzenia marki Xiaomi (o drugim opowiem Wam niebawem) i naprawdę nie żałuję. Począwszy od naprawdę dobrej ceny, przez piękne, estetyczne i trwałe wykonanie, na odpowiednich kabelkach i pokrowcach kończąc - zrobiły one na mnie naprawdę duże wrażenie. Mój wybór padł na to konkretne urządzenie jednak nie tylko przez fakt dobrej ceny, a czterech trybów pracy, które mnie skusiły do testowania. Xiaomi pracuje na naszej twarzy w formach:

  • dogłębnego oczyszczania, odblokowywania zatkanych porów i wygładzenia jonami dodatnimi ION+
  • zwiększenia absorbcji składników aktywnych z kosmetyków, a także zwiększenia syntezy produkcji kolagenu za pomocą jonów ujemnych ION-
  • oczyszczanie ultradźwiękami, czyli kawitacja
  • masaż pulsacyjny w technologii EMS PULSE
... a zatem jak widzicie łączy ono w sobie aż cztery zabiegi, które normalnie wykonywane byłyby w salonie kosmetycznym za ładną sumę pieniędzy. Dziś opowiedziałam Wam o peelingu kawitacyjnym, ale chętnie też wspólnie z Wami zagłębię się w temat sonoforezy (zabieg numer dwa z urządzenia) lub wyjaśnię Wam znaczenie jonów dodatnimi ION+ w procesie oczyszczania. Jestem absolutnie zakochana w tym różowym magiku (są również inne kolory jeśli róż Wam przeszkadza) właśnie ze względu, że oferuje aż tyle... za tak niewiele. Dajcie mi koniecznie znać i łapcie tego cudaka, bo jest naprawdę wart każdej złotówki. Wasza skóra Wam za to podziękuje.



Komentarze

instagram @hushaaabye

Copyright © Hushaaabye